duminică, 10 februarie 2013

Gânduri telegrafice

    Mă grăbesc. Am mult de lucru. Aşa că mă voi exprima pe scurt. Chin pentru o vorbăreaţă ca mine! Dar voi încerca. Am vrut să mă bucur aici pentru două lucruri. Unul, niiinge!
     Ştiu că nu toată lumea se bucură. Eu, da! 
  Al doilea lucru: de azi începe Anul Chinezesc al Şarpelui. La mulţi ani, pentru cei care îl sărbătoresc. Eu doar l-am semnalat. Nu ştiu cum va fi. Să sperăm că bun. Eu sunt, în zodiacul chinezesc, Şarpe, deci...

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Gânduri despre mimetisme, sclifoseli și snobism

O să încep astăzi prin a-mi reaminti niște glume mai vechi, în speranța (cam deșartă, aș zice în acest moment) că dispoziția mea, care nu-i ...