duminică, 24 aprilie 2011

Gânduri despre Lumină...

           Azi e Paştele. Aseară, ortodocşii din lumea întreagă au primit Lumina. Printre ei, şi eu. Deşi e ceva ce se repetă în fiece an, e mereu altfel. Eu, cel puţin, aşa percep această repetabilă minune. Nu am deloc inspiraţie azi, dar sunt liniştită, împăcată cu mine şi cu lumea, şi asta e tot ce contează. Vă doresc, celor ce veţi citi aceste rânduleţe, numai bine, pace-n gânduri, iubire în suflet şi sănătate multă. 
HRISTOS A ÎNVIAT!

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Gânduri despre mimetisme, sclifoseli și snobism

O să încep astăzi prin a-mi reaminti niște glume mai vechi, în speranța (cam deșartă, aș zice în acest moment) că dispoziția mea, care nu-i ...